
Budavári Palotakoncert 2025 – Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország
Idén 11. alkalommal, augusztus 1-én és 2-án ismét megrendezésre kerül a Budavári Palotakoncert! A Budai Vár Oroszlános udvarának festői környezetében felcsendülnek a hazai és az egyetemes operettirodalom legnépszerűbb dallamai, legendás zeneszerzőink romantikus duettjei, varázslatos együttesei és vérpezsdítő táncai!
A harmincéves brit orgonaművész, Anna Lapwood új generációs világsztár, 741 ezer követővel az Instagramon. A Royal Albert Hall rezidense, akit természetes zeneisége segít át a műfajok határain. „Sokkal több mint tehetséges orgonista, kóruskarnagy és a közösségi média szenzációja: egy sztár, akinek küldetése van” – írta róla a The Sunday Times.
A Brunszvik Teréz 250. évforduló és helyi Emlékév programja
Pokrócok, zene, fényfestés és a csillagos ég.
Premierkoncertünkön ezúttal a nagy klasszikus filmzenék esnek áldozatul Janklovics Péter humor-pörölyének, amellyel szétcsap a Star Wars, a Harry Potter vagy épp a Cápa jól ismert dallamai közt.
Operakórusok – Az ELTE Művészeti Együtteseinek hangversenye
Egy felejthetetlen este, amelyre az operett szerelmesei már régóta vártak!
A zenekari művészek fokozott bizalommal fordulnak az olyan karmesterek felé, akik tapasztalatból ismerik a hangszeres muzsikálás minden csínját-bínját.
A koncert zenéi a fény és az árnyék dinamikájára épülve mutatják meg, hogy az árnyékban fogant zenék nélkül a napfény sem csillog olyan ragyogóan.
Minden idők legnagyobb tömegeket elérő magyar klasszikus zenei produkciója 2025 nyarán újra Tokajban látható.
2025. június 29-én, vasárnap este 8 órakor egy felejthetetlen nyáresti koncertre hívja a zenekedvelőket a Liszt Ferenc Kamarazenekar a Rumbach Zsinagógába: a „Szabadon Európában” című est valódi zenei időutazás, amely kontinensünk kulturális gazdagságát és az egység eszményét ünnepli. Jegyár egységesen: 3000 forint. Az ülőhelyek elfoglalása érkezés szerint.
A klasszikus szépség a koncerten sok arcát felvillantja majd: legyen szó posztmodern karcolatról vagy romantikus köntösbe bújt konzervatívról, ami közös: az arányos szépség előtti tiszteletadás.
Illényi Katica és a Győri Filharmonikus Zenekar közös koncertje
Camille Saint-Saëns: 3. (h-moll) hegedűverseny, Op. 61
Pjotr Csajkovszkij: Manfréd-szimfónia, Op. 58
Az ütősök izgalmas világa a törzsi dobolástól a rock and rollig és tovább! Milliónyi hangszer, hiszen szinte bármiből lehet ütőhangszer - becsatlakozni ér!
A Karmelita-koncertek záró hangversenyén a Prima Primissima és Liszt-díjas zongoraművész, Érdi Tamás lép színpadra, aki Liszt, Bartók és Kodály műveiből állított össze különlegesen szép programot.
Vonzások és választások
Bartók Béla: A csodálatos mandarin, Sz. 73, BB 82 – színpadi előadás a Duda Éva Társulat közreműködésével;
A kékszakállú herceg vára, Sz. 48, BB 62
A Nemzeti Filharmonikusok koncertjei Martonvásáron
Közreműködik a Duna Szimfonikus Zenekar
Schwarz Zoltán hegedűművész
Vezényel: Horváth Gábor
A Danubia Zenekar és művészeti vezetőjük, Hámori Máté karmester szenvedélye, hogy új utakat építenek a zenéhez, és a rácsodálkozás élményét adják a közönségnek. Akit netán elriasztana a „komolyzene”, A zenegyűlölő 1.0 című előadáson Janklovics Péter humorista kalauzolásával, egy szimfonikus stand-up koncerten próbálhatja meg levetkőzni a műfaj iránti ellenszenvét.
Nyári szabadtéri előadás, a Benczúr Ház Rendezvényközpont kerti színpadán!
A Győri Filharmonikus Zenekar és a Hot Jazz Band közös koncertje
Humperdinck: Jancsi és Juliska gyerekopera magyarul, gyerek rajzpályázat nyertes alkotásai hátterével (Felnőtteknek is!
Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.
Esőhelyszín: Színházterem
Vendég: Wolf Kati és Pély Barna
Műsorvezető: Seidl Dénes
Hangzó festmények? Képtelenség! Hiszen a képeket nézzük, a zenéket hallgatjuk. De nem Muszorgszkijnál, aki festő barátja képeit zenésítette meg. És bármilyen hihetetlen, megfelelő zenei karakterekkel nemcsak a képen látható személy vagy helyszín ültethető át zongorára, de a festmény stílusa, színvilága, mérete is.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!