Egyéb, Természet

33 program


Szeretettel várjuk a kert-, természet- és irodalomkedvelő látogatóinkat a Jókai-kertben!

A Budai Sas-hegy Természetvédelmi Terület  Látogatóközpontja minden korosztály számára tartogat
izgalmakat.

A Kiskunsági Nemzeti Park Bócsa-bugaci homokpuszta területén az Európában is ritka élőhelyek bemutatása lesz a túra célja. Így a homoki borókás-nyárasok, a nyílt és zárt homoki gyepek, valamint az egykori szikes tómedrek élőhelyi adottságait ismerhetik meg a látogatók. Ezek az élőhelyek a Natura 2000 hálózat részei.

Egy kis időutazásban vesznek részt a túra résztvevői, visszalátogatnak a közelmúlt sötétebb időszakába. A volt szovjet hadsereg egyik harckocsi gyakorló terére, és az ott található bunkereket keresik fel.

Megtudhatjuk milyen különleges életközösségek alakultak ki a szikeseken, mi az a szikpadka és hogyan virágzik a sziksó? Sziki őszirózsák nyíló tömegeiben is gyönyörködhetünk. Megfigyelhetjük a vonuló vízimadarakat pihenő és táplálkozó helyükön.
Kis szerencsével a legkésőbb virágzó orchideánk, az őszi füzértekercs is szemünk elé kerülhet.

A Budai Vár-barlang Budapest egyik legkülönlegesebb látnivalója, Magyarország egyik legrendhagyóbb barlangja.
Ismerd meg a Budai Vár alatt húzódó barlangrendszer látogatók elől eddig elzárt részeit, gyere velünk egy izgalmas történelmi és természetismereti utazásra!

A Budai Vár-barlang Budapest egyik legkülönlegesebb látnivalója, Magyarország egyik legrendhagyóbb barlangja. Ismerd meg a Budai Vár alatt húzódó barlangrendszer látogatók elől eddig elzárt részeit, gyere velünk egy izgalmas történelmi és természetismereti utazásra!

A legtöbb növénnyel ellentétben ősszel hozza virágait az őszi kikerics, mely ilyenkor tömegesen borítja a túra során bejárt réteket. Várunk mindenkit egy kellemes, őszi hangulatú sétára a színesedő erdőben és a virágoktól rózsaszín réteken.

Programunk során a Sas-hegyen fellelhető több mint 1100 különböző lepkefaj képviselőit csalogatjuk a fényre.

A túra során a területen megfigyelhető és a pusztán előforduló gyakoribb fűszer- és gyógynövényeket ismerhetik meg a látogatók. A különböző élőhelyeken gombafajok meghatározása történik majd. Bemutatjuk még a Natura 2000 terület egyedi értékeit is.

Túránk során bemutatjuk a Sas-hegy lábánál található területen végzett munkánkat.

Ha az átlagnál jobban érdekel a geológia. Ha egyszerűen mindent tudni akarsz Magyarország egyik legrendhagyóbb barlangjáról. Ha nem riadsz vissza attól, hogy akár három órát tölts a föld alatt – akkor ezt a programot neked ajánljuk!

Madármegfigyelő gyalogos túra. Az őszi madárvonulás a Csaj-tónál augusztusban kezdődik, és egészen eltart a novemberi fagyokig, míg a darvak el nem húznak. A nyár végén kezd el növekedni a nyári ludak száma, ekkor már éjszakai pihenőhelyükre behúznak.

Jószágok és madarak napja.
A nyári legelőről telelőhelyre hajtja a pásztor a jószágot. A túra idején számba vesszük a jószágtartás hatását a madárvilágra. A könnyű túra 2-3 km-es.

Programunk során egy rövid túrával megközelítjük a turján melletti gyűrűzőpontunkat, ahol a madárgyűrűzés mellett interaktív madárismereti bemutató keretében tudhatunk meg sok érdekességet tollas barátainkról.

VadmacsKAlandra fel!

A Pilisi Len Látogatóközpont egy új izgalmas kalandjátékra invitálja látogatóit, melyet Marosvári Tamás játéktervezővel közösen álmodtunk meg.

A Magyarhoni Földtani Társaság programjához kapcsolódva a Sas-hegy Tanösvényén mutatjuk be a hegy  és a környező kiemelkedések geológiai múltját, a kőzetek és a rajtuk kialakuló élővilág kapcsolatát.

Vadludak és darvak vonulásában gyönyörködhetünk.
A madármegfigyelés közben megtanulhatjuk a vadlúd fajokat felismerni, valamint azt is hogyan számláljuk a nagyobb csapatokat.

A Sas-hegy Természetvédelmi terület nem csak tavaszi virágpompájával gyönyörködtet.

Túra szakvezetéssel a Jági tanösvényen.

Az esti húzás mindig maradandó élményt nyújt. 
A tóra beszálló zsivajgó vadlúdcsapatok között kifelé igyekvő récecsapatokat is láthatunk. A visszaút már sötétben történik.

Az őszi szünetben várjuk a családokat a Sas-hegyre, ahol megismerkedhetnek a hegy élővilágával, megcsodálhatják az egyedülálló panorámát és játékos nyomozásban vehetnek részt.

Novemberben még tart a madárfajok vonulása. Hogy megismerkedjünk az erdő gyakori madaraival és különleges átmeneti vendégeivel, madárgyűrűzési bemutatót tartunk.

Készüljünk fel Mikulás napjára! Hogyan és hol etessük a különféle madarakat?
Mivel lephetjük meg Mikulás napján a madarakat, és a madarak mivel lepnek meg minket?

Madáretető helyünkön most ragadozó madarak megfigyelésére lesz lehetőség.
A ragadozómadár etető helyen sast, ölyvet, rétihéját, és hollót figyelhetünk meg. Kis szerencsével karvalyt foghatunk a madáretetőnél.
Hóviszonyok függvényében 2-4 km-es túrára készüljünk.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!