HAYDN, MOZART, HUMMEL - BERECZ MIHÁLY Ferencsik/2
WOLFGANG AMADEUS MOZART: G-dúr szimfónia, K. 318
JOHANN NEPOMUK HUMMEL: a-moll zongoraverseny, op. 85
***
JOSEPH HAYDN: 39. (g-moll) szimfónia, Hob. I:39
több
WOLFGANG AMADEUS MOZART: G-dúr szimfónia, K. 318
JOHANN NEPOMUK HUMMEL: a-moll zongoraverseny, op. 85
***
JOSEPH HAYDN: 39. (g-moll) szimfónia, Hob. I:39
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. november 12. kedd, 19:30
WOLFGANG AMADEUS MOZART: D-dúr („Haffner”) szimfónia, K. 385
Berecz Mihály zongora
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Vashegyi György
Sinfonia nyitja, szimfónia zárja a Kossuth-díjas Vashegyi György vezényletével a Nemzeti Filharmonikus Zenekar Ferencsik bérletének második koncertjét: Mozart 318-as Köchel jegyzékszámú G-dúr szimfóniája ugyanis még háromszakaszos olasz nyitány, vagyis sinfonia (így is tartják számon a művet: Nyitány olasz stílusban), a pompás Haffner-szimfónia azonban már terjedelmesebb, négytételes mű, a zeneszerző egyik legismertebb remeke. A kettő között, Haydn ritka moll hangnemű szimfóniáinak egyike előtt a Mozart-tanítvány Hummel ritkán hallható, szuggesztív a-moll zongoraversenye csendül föl a virtuóz Berecz Mihály tolmácsolásában.
Derű és ború klasszikus harmóniája. Milyen az, amikor két dúr kompozíció ölelésében szólal meg két moll darab? Megtudhatjuk a Nemzeti Filharmonikus Zenekar Ferencsik bérletének második estjén, amelyen nyitó- és zárószámként a Kossuth-díjas főzeneigazgató, Vashegyi György Mozart egy-egy művét: a G-dúr (K. 318) és a D-dúr (K. 385) szimfóniát vezényli. Az előbbi a Nyitány olasz stílusban melléknévvel is ismert, hiszen valójában a háromszakaszos gyors-lassú-gyors operanyitány (sinfonia) leszármazottja. Az utóbbi pedig nem más, mint a remekbeszabott Haffner-szimfónia, Mozart méltán közismert remeke, melyet a prominens salzburgi Haffner család megrendelésének eleget téve komponált. A két dúr mű által
közrefogva előbb a Mozart-tanítvány Johann Nepomuk Hummel ritkán hallható, ám annál szenvedélyesebb a-moll zongoraversenye szólal meg a virtuóz Berecz Mihály ujjai alatt, ezt követően pedig Haydn kis számú moll szimfóniáinak egyike, a 39-es számú g-moll mű képviseli a Sturm und Drang stílusáramlat zaklatottságát.
Várható befejezés: 21:30
Mindnyájan szeretnénk és akarunk is boldogok lenni. Mire is vágyakozunk? Mi a boldogság? A legszubjektívebb élmény, mégis van tudatosan hozzá vezető út és eszköztár. Ezt tárja fel a boldogságpszichológia.
Tegyük fel, hogy megcsalt a férjem – mit teszek én? Sírok, válok, vagy bosszút állok? Lucienne Vatelin tisztességes feleség, esze ágába nem jut megcsalni a férjét – és az elvét tartja mindaddig, amíg a férje őt meg nem csalja. Viszont, ha ez megtörténne, arra is felkészül: talonban tartja a jóképű Babillont, hogy ha kell, legyen kivel bosszút állni… A hülyéje őrült és szerelmes bohózat – tökéletes nevettető kikapcsolódás szerelmeseknek, friss házasoknak, és hűtlenséget tervezőknek. Megszállott nőcsábászok és bosszúálló feleségek a Thália Színház Nagyszínpadán.
„Egy mindenkiért – mindenki egyért!” - ki ne ismerné Athos, Porthos, Aramis és az ifjú D’Artagnan történetét? A muskétások kalandjai…
Déry Tibor – Pós Sándor – Presser Gábor – Adamis Anna: KÉPZELT RIPORT EGY AMERIKAI POPFESZTIVÁLRÓL musical - turné
1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!