Tárlatvezetés | Megrendítő nyugalom
Tárlatvezetés Kondor-Szilágyi Mária művészettörténésszel és a kiállító művészekkel, Kő Virág festőművésszel és Gálhidy Péter szobrászművésszel.
Tárlatvezetés Kondor-Szilágyi Mária művészettörténésszel és a kiállító művészekkel, Kő Virág festőművésszel és Gálhidy Péter szobrászművésszel.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: szeptember 25. szerda, 18:00
Tárlatvezetés Kondor-Szilágyi Máriával és a kiállító művészekkel | Megrendítő nyugalom – Kő Virág és Gálhidy Péter kiállítása
Kő Virág festőművész és Gálhidy Péter szobrászművész „Megrendítő nyugalom” című kiállításán Kondor-Szilágyi Mária PhD művészettörténész, a Műcsarnok vezető kurátora tart tárlatvezetést a kiállító művészekkel közösen, bemutatva a tárlaton szereplő, a természetből és a tárgyak világából inspirálódó alkotásokat, valamint beszélgetve az ember és környezetének viszonyáról, illetve ennek a kapcsolatnak a képzőművészet nyelvén való megszólaltatásáról. A művészházaspár első közös kiállítása kapcsán szó lesz az együtt alkotás, együtt gondolkodás és egymásra hatás mibenlétéről is.
A tárlatvezetést tartják:
Kondor-Szilágyi Mária PhD művészettörténész, a Műcsarnok vezető kurátora
Kő Virág festőművész
Gálhidy Péter szobrászművész
> Időpont: 2024. szeptember 25. (szerda) 18:00
> Helyszín: Hegyvidék Galéria, 1126 Budapest, Királyhágó tér 10.
Részvételi díj: 1000 Ft, Hegyvidék Kártyával 500 Ft.
Jegyek kaphatók a https://hegyvidekgaleria.jegy.hu/ oldalon, valamint a Hegyvidék Galériában.
Az eseményekre érkezéskor a Hegyvidék Kártya felmutatása kötelező!
//
Első közös kiállításunk, kettőnk több mint negyedszázados kapcsolatának vizuális jegyzete is lehetne, de alkotói ritmusunk és lehetőségeink időbeli rendszertelensége csak találkozási pontjaink tapinthatatlan fátylába burkolódzva adhatnak erről számot. Jellemző, hogy a képek és a szobrok kerülik az emberi figura megjelenítését, mégis tapintható a jelenléte. A táj és az ember épített környezetének viszonya, a természeti fragmentumok és tárgyak világának hol harmonikus, hol diszharmonikus kapcsolata alapvetően az anyagi környezet spirituális átélésének közös forrásából fakad. Közösen csodálkozunk rá tájakra, hasonló tárgyakat fogunk, ízlésünk a kezdetektől együtt alakul.
A táj és a csendélet – ahogy a képeken, úgy a szobrokban –, akár egyszerre is feltűnhet. A tér, mely itt a művek által időlegesen tagolódik, elsősorban közös szellemi tér. Ahogy egy kép tere nem anyagi minősége magának a képnek, természetesen a szobor sem pusztán anyagában különül el terétől. A taktilis érzékelés és a látás, a fény és a föld együttes megragadása, a melankólia, mely a szépség anyagtalan időbelisége felett érzett szomorúság, számunkra nem elkülönülő fogalmak, cselekvési formák. Talán a figyelem erre való ráirányítása lehet ennek a kiállításnak az első feltáruló rétege.
/Gálhidy Péter/
A kiállítás ingyenesen megtekinthető 2024. szeptember 5-től október 4-ig, keddtől péntekig 10:00–18:00, szombaton 10:00–14:00 között.
Fotó // Regős Benedek © MOM Kulturális Központ – Hegyvidék Galéria
Mindannyian az életünk körforgásának közepén állva arra gondolunk, hogy mi lett volna, ha máshogy döntünk, ha más emberek vesznek körbe, ha máshogy alakul a sorsunk...
Dumaszínház est
Ki ne ismerné Hamupipőke, az árva leány történetét, akit gonosz mostohája és mostohatestvérei elnyomnak, akinek arcocskáját összekormozzák, toprongyosan járatják, mégis ő nyeri el a herceg szívét? A Hamupipőke a világ egyik legismertebb története. Már az ókori Egyiptomban felbukkant, de kínai változata is ismert.
Budafoki Dohnányi Zenekar Budapesti Akadémiai Kórustársaság (karigazgató: Balassa Ildikó) vezényel: Hollerung Gábor
Molnár Ferenc vígjátéka egy furcsa szerelmi négyszög története ironikus, szívfacsaró mese.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!