IMA ÉS FOHÁSZ Pászti/1
A Nemzeti Énekkar koncertje
több
A Nemzeti Énekkar koncertje
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. november 19. kedd, 19:30
HEINRICH SCHÜTZ: An den Wassern zu Babel, SWV 37
ANDREAS HAMMERSCHMIDT: Ach Jesus stirbt
JOHANN MICHAEL BACH: Nun hab ich überwunden
Művészeti vezető: Gavodi Zoltán, a Nemzeti Énekkar tenor szólamának művésze
FRANZ SCHUBERT: Gebet, D. 815
FRANZ SCHUBERT: Gott im Ungewitter, D. 985
Művészeti vezető: Bizják Dóra (zongora), a Nemzeti Énekkar korrepetitora, alt szólamvezetője
SZERGEJ RACHMANINOV: Aranyszájú Szent János liturgiája – 3., 8. tétel
Művészeti vezető: Viszló István, A Nemzeti Énekkar tenor szólamának művésze
HORVÁTH MÁRTON LEVENTE: O salutaris hostia
CSEMICZKY MIKLÓS: Pater Noster
ORBÁN GYÖRGY: 90. genfi zsoltár
ORBÁN GYÖRGY: 150. genfi zsoltár
Művészeti vezető: Fekete Andrea, a Nemzeti Énekkar szoprán szólamvezetője és Kálmán László, a Nemzeti Énekkar karigazgató-helyettese
A Nemzeti Énekkar hangversenyének története van: a koncertet korábban egyszer már műsorra tűzték, ám az esemény a koronavírusjárvány miatt nem a megszokott keretek között valósult meg: élő közvetítésben láthatták-hallhatták az érdeklődők. Közös örömünk, hogy most újra műsorra kerülhetett! Az est során német, osztrák, orosz és magyar egyházi zene szólal meg: zsoltárok és más vallásos szövegek a cappella megzenésítései Heinrich Schütz, Andreas Hammerschmidt és Johann Michael Bach, Schubert és Rachmaninov, Horváth Márton Levente, Csemiczky Miklós és Orbán György terméséből. Érdekesség, hogy a produkciókat a kórus művészei tanították be.
Nagyobbrészt különlegességek követik egymást a Nemzeti Énekkar zsoltárok és más vallásos szövegek megzenésítéseiből összeállított a cappella estjének műsorán, hiszen nem minden nap kínálkozik lehetőségünk Heinrich Schütz, Andreas Hammerschmidt vagy Johann Michael Bach műveit hallani. De Franz Schubert kóruskompozíciói is ritkán bukkannak fel a hangversenyprogramokon, nem is beszélve Rachmaninov Aranyszájú Szent János liturgiája című alkotásáról – amelynek ezúttal 3. és 8. tétele szólal meg –, vagy magyar zeneszerző kortársaink, Horváth Márton Levente, Csemiczky Miklós és Orbán György terméséről. Fontos eleme a programnak a változatosság, amely mind a – német, osztrák, orosz és magyar – szerzők nemzetisége, mind a muzsikák által képviselt korszakok területén érvényesül: hallunk kórusművet a XVII., a XIX., a XX. és a XXI. század zenéjének képviseletében. Fontos újdonság, hogy ezúttal a produkciókat maguk a kórus művészei tanították be. A koncert minden fejezetének van egy-egy „felelőse”: a különböző műsorrészek megszólaltatására Gavodi Zoltán, Bizják Dóra, Viszló István, Fekete Andrea, illetve Kálmán László művészeti vezetésével készült fel a Nemzeti Énekkar.
Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök emberi értékekről, de ravaszságról, cselvetésekről és gyarlóságról is.
Egy eldugott társbérlet emeleti szobájában Tyimofejev, a bogaras feltaláló egy időgép összeszerelésén dolgozik. A szomszédban bömböl a rádió, és a propaganda monoton szólamait hallgatva hősünk elszundikál. Valóságosnak tűnő rémálmok sorjáznak elé..
„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad –…
Világhírű bűvészek és az ország legjobb illuzionistái együtt, egy vadonatúj műsorban!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!